Lilypie Fourth Birthday tickers

2010. Karácsony

Gabó már hetek óta be van sózva, annyira várja a karácsonyt. Csibészkedik, és hiába mondom, hogy a Jázuska nem díszíti fel a karácsonyfánkat, csak havasan hozza, nem tudom megijeszteni. Nem hiszi el, gondolja dumáljak csak, amit akarok.

Karácsonyfánk megint nagyon szép kövér, narancs, barna, és krémszín, csillogó és matt....angyalok, rénszarvas, fahéj, narancs és ánizs. Döcénknek első karácsonya.

Újra vonatot kért és kapott. Döce Smoby projektort, amivel nem voltunk megelégedve, de a hangja azért tetszik neki.

2 éves státusz

A gyermek 2 éves korában a védőnő szűrővizsgálatot végez, erről írok most a saját észrevételeimmel kiegészítve.


Testi fejlődés:


Gábor súlya: 11 kg. (kb.)
Testmagasság: 89 cm
Mellkaskörfogat: 48 cm
Pszichés, motoros, mentális, szociális fejlődés és magatartásproblémák vizsgálata:




Összerendezett mozgással jár, páros lábbal ugrál, jól fut. Hát...hogy páros lábbal ugrál?? Nem ias vagyok benne olyan biztos. Bár apa azt mondja: "persze, nem emlékszel"? valamikor talán sikerült neki...véletlenül... :-)
Rajzol: igen, leginkább firkál és kis, apró köröket rajzol, olyan szabályosan, hogy az csoda!! ..és egyszer egy motort rajzol, olyat, amilyet én soha nem fogok! Hihetetlen! Apa rajzolt neki egy A4-es lapra és azt lekoppitotta.De hogy? Ez hihetetlen, ha nem látjuk a saját sezmünkkel ne hisszük el. Érdemes lett volna megőrizni, de sajnos takarítás közben véletlenül kidobtam.
Önállóan eszik, szopik. Na ehhez nagyon ért. Néha már nyűg nekem a szopiztatás, de az azért jó, hogy hozzám bújik, és azt sem felejtem el, hogy kb. 6 hetesen megvédte a Kalicitől, miközben az egész család szenvedett.
Öltözködésnél, fürdésnél aktívan közreműködik. Nagyon szeret fürdeni, angol és magyar dalokat is szoktunk énekelni, szereti a vizet öntözgetni. Két kiskacsa és halacskák is vannak a fürdőben anélkül nem fürdés aa fürdés. Gyógyszertári fürdetőszert és babaolajat használunk, néha Bubchen-t. Akaratát érvényesíti. Össszerakós játékot összeilleszt vagy kockából épít. Szobatisztaság kialakulóban. Önmagát nevén szólítja, "Mi ez?"-t kérdez, és 2-szer "Miért?"-et is kérdezett, pont a védőnői vizsgálat előtt.Könnyű vele kapcsoaltot teremteni. A játszótéren azt mondta egy anyuka, hogy régóta figyeli a gyerekemet és szerite nagyon kiegyensúlyozott. Szerintem is.
Könnyen elfogadja az új helyzeteket, napirendje kialakult.

Látás, kancsalság vizsgálata:
Rajzolásnál 10 cm-nél nem hajol közelebb a papírhoz. Szemmozgás párhuzamos, nem hunyorít.


Beszédfejlődés vizsgálata:
Nem csak rövid mondataokat (alany, állítmány,tárgy) alkot, hanam hosszabb, összetett mondatokat is. Ismert tárgyakat megnevez.


Hallás vizsgálata:
Suttogó hangra figyel (ha suttogok néjha Ő is így válaszol). Könnyen érti a beszédet, ha a szobában háttérzaj van akkor is.

Mozgásszervek vizsgálata: Végtagok nál alaki, funkcionális eltérés, deformitás nincs. Mellkas elváltozás nincs. Védőnői vizsgálat alapján gyermekorvosi6háziorvosi vizsgálat nem javasolt.

2009.11.19.
































/">Lilypie Pregnancy tickers

Zamárdi

Gabó első nyaralása és egyben első buszos utazása. Meglepően jól viselte a több, mint 2 órás zötykölődést a Balatonig, előkerültek a kedvenc könyvecskék és brüm-brümmök - persze, így el lehet viselni a kb. 35 C fokos hőséget. Zamárdiban már várták az unokatesók. Gabó az első percben feltalálta magát, mintha csak otthon lett volna. Édes kis fürdőnacijában, egy kenyér szelettel - mondhatom - a paradicsomban érezte magát. Gondolom ez a napsütésnek, a jó levegőnek és az unokatesóknak köszönhető. Na és persze ott volt a "biztonság": anya és apa. Imádta a Balatont, (amitől tavaly, Balatonmárián még félt), többször ki is mondta kedvenc tavam nevét.

Gabóbaba szülinapja

Bejegyezte: GABÓBABA

Ismét eltelt jó sok idő!Sajnos nem igazán volt időm irni.Közben gáborunk megtartotta 2. szülinapját.szép nínós tortája volt,mertb ugye neki a nínós autó a mindene:-).Nagyon örült neki és a sok-sok ajándéknak!Közben mi várjuk a másik babánkat.Én reméllem kislány lesz bár a férjem kisfiúra tippel